PASŪTĪJUMIEM NO 80€ BEZMAKSAS SŪTĪŠANA PAKOMĀTĀ     |      MAKSĀJIET PA DAĻĀM LĪDZ PAT 60 MĒNEŠIEM

Džudo kimono - kā izvēlēties un uzturēt džudo aprīkojumu?

Džudo ekipējuma saraksts ir īsāks nekā daudzos citos sporta veidos, jo parasti ir nepieciešams tikai džudogi. Vēl jo svarīgāk ir izvēlēties tieši pareizo un piemēroto džudo kimono.

 

Šajā rakstā mēs aprakstīsim, kā izvēlēties džudogu, kādas svarīgas nianses jāzina nopietnam džudo sportistam un kā pareizi rūpēties par savu ekipējumu.

 

Judo uniform

 

Kas ir džudoga un no kurienes tā radusies?

 

Daudzi iesacēji un viņu vecāki mēdz dēvēt džudogas par kimono. Bet tas nav pareizi. Lai gan sākotnēji tās izveidojās no kimono, tām ir īpašs nosaukums - DŽUDOGAS. Džudogas ir japāņu nosaukums tradicionālām džudo treniņu un sacensību formām.

 

Vēl nedaudz par džudo vēsturi:

 

Dzigoro Kino, džudo radītājs 19. gadsimta beigās aizņēmās džudogas dizainu no kimono un cita japāņu apģērba. Tā bija pirmā moderna treniņu forma. Ar laiku džudogās tika ieviestas dažas izmaiņas, kas bija saistītas ar griezumu un materiālu.

 

Džudogas piedurknes un bikses kļuva garākas, tradicionālā nebalinātā kokvilna tagad bija balta, un kopumā džudogas kļuva pieejamākas. Tomēr uniforma joprojām ir ļoti tuvu tam, kas tika vilkts mugurā pirms 100 gadiem.

 

Judo uniform

 

No kā sastāv džudo kimono un kā tās izvēlēties?

 

Džudo kimono sastāv no trim daļām: cietas jakas (uvagi), biksēm (sitabaki vai zubon) un kokvilnas jostas (obi). Tradicionāli džudogas tiek izgatavotas no kokvilnas. Atkarībā no mērķa (treniņš, sacensība) džudogas materiāla blīvums var būtiski atšķirties.

 

Jakas augšējā daļa, apkakle un piedurknes ir izgatavotas no blīvāka materiāla, jo tām jāiztur lielas slodzes (stingri tvērieni). Parasti bikšu ceļgali ir sablīvēti, lai tie kalpotu ilgāk. Katrai džudogas daļai pat jakas apkakles aizmugurējai daļai, ir savs nosaukums.

 

Tipiskas kļūdas, ko jūs pieļaujat pirkuma laikā:

 

Iegādājieties karategu. Jo abas ir kaujas mākslu uniformas, daži cilvēki neņem vērā blīvumu. Džudo kimono atšķiras no karategām ar blīvumu un zīmējumu. Džudogas ir daudz blīvākas par karategām. Džudistiem karategas izskatās kā palags, labs un viegls.

 

Pirkt atbilstoša izmēra džudogas


Jāņem vērā, ka džudogas var sarukt līdz 3 cm pirmās mazgāšanas laikā. Tāpēc būtu labi, ja sākotnēji piedurkne būtu aptuveni 3 cm garāka par plaukstas locītavu. Pirmkārt, džudogai ir jāatbilst augumam. Tā nedrīkst būt pārāk īsa vai pārāk gara, jo šajā gadījumā nodarboties ar džudo nav ērti.

 

Jums arī jāizlemj, kādu blīvumu vēlaties. Daudzi zīmoli pat bērniem, piedāvā dažāda blīvuma džudogas. Bērniem, kuri tikko sākuši nodarboties ar džudo, derēs džudogas ar blīvumu no 180 līdz 350 gramiem. Vecākiem bērniem un amatieriem derēs džudogas ar 400 gramu blīvumu.

 

Džudo kimono ar blīvumu 650 - 750 (apstiprināti modeļi - IJF Approved) piemērotas profesionāļiem, kuri piedalās sacensībās. Pirms pirkuma saprātīgāk būtu saņemt ieteikumu no jūsu trenera. Treneris zina, kāds modelis vislabāk derēs viņa sportistam.

 

Judo uniform

 

Kāpēc džudistu jostas var atšķirties?

 

Džudistu jostas var būt dažādās krāsās, jo jostas krāsa norāda uz džudista meistarības pakāpi. Pirmā josta visiem džudistiem ir balta.

 

Jostu, kas ietilpst džudogas komplektā, divreiz apsien ap vidukli, bet priekšā sasien skaistu mezglu. Lai iemācītos sasiet skaistu un vienmērīgu mezglu, ir nepieciešams laiks.

 

Kas ir IJF Approved džudo kimono?

 

Apstiprinātas IJF džudogas (materiāla izmērs, blīvums utt.), kuras profesionālie sportisti velk sacensībās, stingri regulē Starptautiskās Džudo federācijas (IJF) noteikumi. Šie noteikumi nosaka arī jakas, bikšu, piedurkņu garumu un platumu. IJF apstiprinātas džūdogas ir apzīmētas ar sarkanu izšuvumu, kam jābūt uz jakas, biksēm un jostas.

 

Apstiprinātas IJF džudogas ir sertificētas, un ja džudogas kontrolieri atklāj prasību neievērošanu, viņi var diskvalificēt sportistu. Visām džudogām, ko izmanto sacensību laikā, jābūt tīrām, uz auduma un krāsas nedrīkst būt nodiluma pēdām. Vīrieši tradicionāli nēsā džudogas uz kaila ķermeņa. Sievietēm ir atļauts apakšā vilkt balto T-kreklu.

 

Judo uniform

 

Kādas džudogas vilkt uz džudo treniņiem?

 

Džudo apmācības laikā ļauj valkāt gan baltas, gan zilas džudogas. Baltā ir tradicionāla krāsa, kurai bieži dod priekšroku, jo tā labāk iederas gan džudo, gan japāņu kultūras tradīcijās. Iespējāms Japānā nav džudistu, kuri sporta zālē valkā zilas džudogas. Japāņi izmanto zilu krāsu tikai starptautiskajās sacensībās.

 

Judo uniform

 

Kā rūpēties par džudo kimono?

 

Pirmās mazgāšanas laikā džudoga var sarukt līdz 3 cm. Tas visbiežāk notiek mazgājot augstās temperatūrās. Ņemiet vērā temperatūru, kas norādīta uz džudogas vai uz iepakojuma! Džudoga jānomazgā atsevišķi no citām mantām. Nav ieteicams mazgāt krasainu jostu kopā ar džudogu veļas mašīnā, jo tā var novest pie džudogas krāsošanas!

 

Šāda pieredze var apbedināt pat visprofesionālāko džudistu. Džudoga jāmazgā ne retāk kā reizi nedēļā. Būtu jauki arī izgludināt džudogu. Tas nodrošina lielisku un koptu izskatu. Parasti bērni ilgu laiku nēsā džudogu un iegādāties jaunu vajag tikai tad, kad bērns jau ir izaudzis no vecā. Džudogas pieaugušajiem džudistiem arī kalpo diezgan ilgi. Tas atkarīgs no tā, cik bieži jūs trenējaties, cik jums ir treniņnometņu un sacensību.

 

Judo uniform

 

Kāds vēl aprīkojums vajadzīgs džudistam?

 

Džudistam ir vajadzīgas džudoga un jostas, ka arī čības, ūdens pudele, sporta vai skolas soma, plāksteris, dvielis, T-krekls. Ja nepieciešams, ceļsargi un elokoņsargi..

 


 

Kur vislabāk pirkt džudo kimono?

 

Pirms džudogas iegādes iepazīstieties ar interneta veikala Budopunkt. Mūsu veikalā jūs varat saņemt profesionālu pārdevēju konsultāciju un izmēģināt dažādus modeļus, lai atrastu to, kas jums visvairāk piemērots.