PASŪTĪJUMIEM NO 80€ BEZMAKSAS SŪTĪŠANA PAKOMĀTĀ     |      MAKSĀJIET PA DAĻĀM LĪDZ PAT 60 MĒNEŠIEM

Gumijas lente - praktiska gan mājās, gan sporta zālē (kā izvēlēties +5 vingrinājumus)

Gumijas lente var šķist nesaprotama un salīdzinoši garlaicīgs vingrinājumu rīks. Patiesībā ir tieši otrādi - gumijas lente piedāvā plašas iespējas gan stiepšanai, gan spēka treniņiem.

Mēs esam izveidojuši īsu pārskatu par gumijas lentēm, lai parādītu, ko un kā jūs varat izmantot, un mēs esam iekļāvuši dažus paraugu vingrinājumus.

 

Gumijas lente


Kas ir gumijas lente un kā tā izskatās?

 

Gumijas lentei, tāpat kā labam bērnam, ir vairāki nosaukumi - to sauc arī par slodzes gumiju. Gumijas lentēm ir daudz dažādu versiju, un tā ir viena no pēdējā laika populārākajām treniņu ierīcēm, kas ir ļoti kompakta un ērta gan mājas uzglabāšanai, gan nēsāšanai.

 

Parastā gumijas lente parasti ir 150-200 cm gara, un katras lentes krāsa norāda uz atšķirīgu izturību. Konkrētās krāsas ir atkarīgas no ražotāja. Parasti melnā krāsa ir vislielākā slodze, bet tumši zilā krāsa ir nedaudz vieglāka. Vidējās stiprības parasti ir zaļas vai sarkanas, un dzeltenā, violetā un oranžā krāsā parasti ir visvieglākās.


Gumijas lente


Kā izvēlēties savu gumiju?

 

Pirmkārt, ir svarīgi atrast sev piemēroto spēku. Vieglākas lentes ir piemērotas, piemēram, bērniem vai rehabilitācijai. Visizplatītākās ir vidēja stipruma lentes. Ja interesents precīzi nezina, kādu spēku vēlas, tad parasti vidējais spēks ir labi piemērots. Ļoti stipras lentes ir piemērotas pieredzējušiem lietotājiem.

 

Izvēle ir atkarīga arī no tā, kam ir paredzēta gumijas lente. Daudzi, kas vēlas iegādāties lenti, jau ir saņēmuši īpašu ieteikumu, piemēram, no ārsta vai fizioterapeita. Ja vēlaties veikt vingrinājumus, kuriem nepieciešams lielāks spēks, tad, piemēram, ir piemērotas biezākas gumijas siksnas. Tās ir garas, ovālas formas gumijas lentes, kuras var labi piestiprināt pie zviedru sienas.

 

Ar gumijas siksnu palīdzību spēka un stiepšanās vingrinājumus var paveikt ļoti labi. Ir arī neliela loop-gumijas lente, kuru var novietot ap kājām, piemēram, lai trenētu kāju muskuļus.

 

Iesācējiem vislabāk ir iegādāties lielāku gumijas siksnu veidu, kas ir vispusīgākais un ko var izmantot arī kā sviras, hanteles un daudzu citu mācību aprīkojuma aizstājēju.

 

Gumijas lente

Kā nopirkt savu gumijas lenti?

 

1. Izlemiet, vai izmantosiet gumijas lentu kā galveno instrumentu spēka prasmju attīstīšanai, vai arī izmantosiet to kā papildu palīdzību pamata apmācībā. Ja vēlaties visu treniņu aptvert ar gumijas lentu vingrinājumiem, tad jums vajadzētu iegādāties elastīgu gumiju ar dažādu stiprību un veidu.

 

2. Espanderi ar rokturiem vai vienkārša gumijas lente?


a) Ja vēlaties vienkāršāko un lētāko elastīgās gumijas veidu, izvēlieties parasto gumijas lentu bez rokturiem vai citus papildus sīkrīkus - vienkāršu gumiju vai ovālu gumijas lentu / siksnu.


b) Ja jums šķiet, ka rokturi, kas jums patīk ērti turēt vingrinājumu laikā, jums ir simpātiski, izvēlieties espandera gumiju (tubes) ar rokturiem. Ieteicamā izvēle, aplūkojot parasto lenti, ir šāda: "Kā es varu turēt šo lenti?" Rokturi parasti ir izgatavoti no plastmasas vai mīksta putuplasta gumijas, kas ir tīri personiska komforta jautājums. Šāda veida espandera gumijas parasti ir izturīgākas nekā gumijas lentes, jo gumijas cauruļveida caurule ir blīvāka un jutīgāka pret nodilumu.

 

3. Apsveriet un saprotiet, ka gumijas lentēm ir atšķirīgs stiprības līmenis - jums ir jānovērtē savs pamatlīmenis un jāizvēlas piemērotākais - kā jau minēts iepriekš, dažādus stiprumus varat izmēģināt arī mūsu veikalā Budopunkt.

Ko nozīmē viegla, mērena un spēcīga pretestība?

 

Viegls - gumijas lente ir ļoti izstiepta un, velkot / lietojot lenti, neprasa daudz pūļu. Piemērots mazu muskuļu un muskuļu grupu vingrinājumiem, piemēram, kāju vingrinājumiem

 

Vidējs - stiepjas mazāk un stiepjot ir vairāk saspringts nekā viegla līmeņa lente - piepūles līmenis palielinās par vienu skalu. Piemērots muskuļu grupām - bicepss, tricepss

 

Videja līdz spēcīga - palielinās gumijas pretestība, lente ir stingrāka un izturīgāka pret stiepšanos. Piemērota lielākām muskuļu grupām - kāju muskuļiem, krūšu muskuļiem, muguras muskuļiem; tiem, kam jau ir bijusi spēka treniņu bāze.

 

Spēcīgs - gumijas lente nav tik elastīga kā priekšā esošie līmeņi. Entuziastam, kurš ir izturīgs un vēlas attīstīt lielas muskuļu grupas (kājas, krūtis, mugura). Atbilstošs spēka līmenis, ja vēlaties veikt vingrinājumus kopā ar draugu.

 

Īpaši spēcīgs - spēcīgiem vīriešiem un sievietēm, kuru sagatavotības līmenis ļauj viņiem veikt vingrinājumus ar šo gumiju.

 

NB! Šeit jāuzsver, ka plānākas gumijas lentes (saite uz izstrādājumu) un tā sauktās blīvākās garās loop gumijas lentes (saite uz izstrādājumu) atšķiras pēc darba veida, tāpēc gumijas lentes melnā krāsa noteikti ir daudz uzņēmīgāka un entuziastam draudzīgs nekā gumijas lentes melnā krāsa.

 

 

Gumijas lente

Padomi gumijas lentes izmantošanai


Kā es vingroju ar gumiju, kā to turēt rokā vai aplīmēt lenti ap kāju?

 

- Pirms lietošanas vienmēr pārliecinieties, ka lente ir cieši piestiprināta pie rokas / kājas, lai novērstu slīdēšanu un iespējamus ievainojumus. Divkārša saistīšana palīdz nodrošināt drošību.

 

- Veicot vingrinājumus, pārbaudiet savu stāju - pievelciet vēdera muskuļus, pārliecinieties, ka plecu jostas un gurni ir sakārtoti un vingrojuma laikā viss ķermenis ir mēreni saspringts (izvairieties no plecu nokrišanas un atslābuma).

 

- Vienmēr veiciet nelielu iesildīšanos pirms treniņa un relaksāciju pēc treniņa.

 

- Turiet kontroli pār gumijas lentes, neļaujiet lentei sevi kontrolēt - veiciet vingrinājumus bez steigas un pārliecinieties. Pārliecinieties, ka lente ir droši turēta rokā.


- Izvairieties no locītavu bloķēšanas un izstiepšanas.


- Fiziskās slodzes laikā vienmēr elpojiet, piepūles laikā neaizturiet elpu.

 

- Pirmkārt, trenējieties bez gumijas lentes. Ja jūtaties pietiekami ērti un pārliecināti, pievienojiet gumiju.

 

- Sākumā izvēlieties 8 - 10 vingrinājumus galvenajām muskuļu grupām (kājas, rokas, mugura)

 

- Trenējieties ar lenti, kas var veikt 2-3 sērijas ar apmēram 10 - 15 atkārtojumiem, lai rastos mērens muskuļu nogurums.

 

- Izvēlieties nākamo krāsu vai pretestības līmeni, ja jūtat, ka sērijas un atkārtojumi no jums neprasa daudz pūļu.

 

Kā es vingroju ar gumiju, kā to turēt rokā vai izmantot lenti apkārt kāju?

 

Pirms lietošanas vienmēr pārliecinieties, ka lente ir cieši piestiprināta pie rokas / kājas, lai novērstu slīdēšanu un iespējamus ievainojumus. Divkārša saistīšana palīdz nodrošināt drošību.

 

Drošības noteikumi:


- Gumijas lente, kas atbrīvota iegarenas gumijas spriegojuma dēļ, var izraisīt ievainojumus.

 

- Pārliecinieties, ka neatbrīvojat lenti sasprindzinājumā.

 

- Sāciet vingrinājumu lēnām - pārliecinieties, ka gumijas lente ir stipra.

 

- Ja lentē atrodat caurumus vai plīsumus, nelietojiet lenti, jo treniņa laikā tie var padziļināties un lente var saplīst.

 

- Nekad neizstiepiet lenti vairāk nekā 2,5 reizes par pašas lentes garumu

 

Kur un kā var izmantot gumijas lenti?

 

Ar gumiju var veikt gan spēka, gan stiepšanās vingrinājumus. Gumiju var izmantot mājās bez citiem palīglīdzekļiem, vai arī to var kombinēt ar citiem treniņu palīglīdzekļiem, piemēram, piestiprināt pie pievilkšanas stieņa. Tad tas palīdz atvieglot pievilkšanu, uzkāpjot uz lentes.

 

Ir arī espander gumijas ar rokturiem, kas padara to ērtāku lietošanu. Šādas espander gumijas var labi atdarināt visa veida spēka vingrinājumus, kurus parasti veic, piemēram, ar brīvo svaru.

 

Gumijas lentes priekšrocība salīdzinājumā ar daudzām citām ierīcēm ir tās kompaktums un vieglums. Gumijas lenti vai siksnu ir vieglāk izmantot un nēsāt nekā, piemēram, hanteles. Turklāt tas ir arī salīdzinoši lēts mācību līdzeklis.


Gumijas lente


Ko vēl jūs varētu zināt par gumijas lentēm?

 

Noteikti ir svarīgi izvēlēties pareizo grūtības pakāpi. Ja jūs pērkat pārāk vieglu, tas nedos efektu. Tomēr jūs nevarat veikt vingrinājumus ar pārāk smagu lenti - abās situācijās produkts tiek iemests stūrī. Bet, lai izdarītu pareizo izvēli, jūs vienmēr varat nākt uz veikalu un pats izmēģināt visas pakāpes.

 

Gumijas lentēm parasti nav nepieciešama apkope, galvenais ir atzīmēt, ka asi priekšmeti, piemēram, gredzeni vai ļoti gari nagi, var salauzt plānāko lateksa gumijas lenti. Lente var tikt bojāta arī tad, ja tā pastāvīgi tiek aizvērta. Ja vēlaties apļveida lenti, tā vietā jums vajadzētu iegādāties gumijas siksnu. Gumijas siksnu priekšrocība salīdzinājumā ar vaļīgām gumijas lentēm ir to lielāka izturība.

 

Vingrinājumu piemēri 

Apskatiet mūsu gumijas lentu izvēlivai nāciet uz veikalu Budopunkt Artelli 7, Tallinā. Spēku!

 

Ja raksts Tev bija noderīgs, noklikšķiniet uz "Patīk" un, ja Taviem draugiem varētu būt interese, noklikšķiniet uz "Kopīgot".

Jūsu atsauksmes mums ir ļoti svarīgas, jo tās parāda, ka augstas kvalitātes satura veidošana latviešu valodā ir tā vērts :)