PASŪTĪJUMIEM NO 80€ BEZMAKSAS SŪTĪŠANA PAKOMĀTĀ     |      MAKSĀJIET PA DAĻĀM LĪDZ PAT 60 MĒNEŠIEM

Lecamaukla - kā atrast sev piemērotāko? (+ noderīgi padomi izvēlei)

"Lecamaukla - vai tā ir bērnu rotaļlieta?!" daudzi teiktu, lasot šo virsrakstu. Patiesībā tas ir lielisks (un arī pieaugušajiem) apmācības rīks, kas palīdz attīstīt svaru, koordināciju un muskuļus.

 

Tradīcija lekt ar lecamauklu aizsākās Nīderlandes 17. gadsimtā. Lēkšana vispirms sāka izplatīties bērnu vidū. Bērni lēca vieni paši vai divatā ar mūziku. Sākumā šādas darbības tika uzskatītas par pilnīgi smieklīgām, taču tās drīz izplatījās pāri Atlantijas okeānam uz Ameriku un pārējo pasauli.

 

Hantlid


Kāds ir ieguvums no lecamaukla?

 

Ikviens zināmā mērā ir pazīstams ar lecamauklu vai nu kā mazulis rotaļu laukumā, vai arī pamatskolas fizkultūras stundā. Lēkšana ar to ir viens no ļoti vienkāršajiem veidiem, kā sasniegt sportisko formu un justies labi. Šāda veida treniņi stimulē un stiprina locītavas un ir piemēroti jebkura vecuma un fiziskās formas cilvēkiem zemā traumu riska dēļ.

 

Hantlid


Kādas ir dažādas lecamauklas?

 

Lecamauklas galvenokārt atšķiras viena no otras pēc materiāliem. Ir pītas lecamauklas, kuras galvenokārt izmanto vingrošanā. Ir lecamauklas, kas izgatavotas no ādas, un lecamauklas, kas izgatavotas no alumīnija stieples ar PVC pārklājumu.

 

Turklāt lecamauklas atšķiras arī pēc biezuma. Jo plānāka ir lecamauklas daļa, jo tā ir vieglāka un ļauj lēkt ātrāk. Lecamauklas ar biezāku virvju sekciju ir nedaudz lēnākas, taču piedāvā arī lielāku treniņu efektu, jo to ātra pārvietošana prasa vairāk pūļu.

 

Lecamauklas atšķiras arī pēc garuma. Budopunktā pārdotās lecamauklu garums ir regulējams. Lecamauklu var noregulēt caur roktura galu, no kura virvi var izvilkt, bet pārējo var nogriezt vai piestiprināt ar atbilstošu skrūvi. Pēdējā iespēja ir īpaši noderīga, ja lecamauklu izmanto vairāki dažāda garuma cilvēki, jo tas ļauj lēciena virves garumu bezgalīgi mainīt uz priekšu un atpakaļ.

Arī lecamauklu rokturi ir dažādi - daži no tiem ir biezāki, tos arī grūtāk turēt. Ir arī instrumenti ar plānāku rokturi, tie ir izgatavoti gan no plastmasas, gan no metāla.

 

No īpašākiem modeļiem var izcelt tos, kuriem lecmauklas daļai ir pievienots īpašs svars. Piemēram, virve sver divus kilogramus un tādējādi lēcienu padara daudz grūtāku. Svaru var pievienot arī rokturus vietā. Budopunktā ir arī varianti, kur roktura iekšpusē ir skaitītājs, kas uzskaita veiktos lēcienus.

 

Hantlid


Kā izvēlēties lecamauklu?

 

Tas lielā mērā ir gaumes jautājums, taču ir daži ieteikumi, kas jāievēro. Plānākas un ātrākas lecamauklas parasti ir pieredzējušam lēcējam, jo ​​ar šādiem lecamauklam iespējams veikt arī divkāršus vai trīskāršus lēcienus. Piemēram, CrossFit klubos tiek izmantotas regulējamas skrūves un plānas lecamauklas. Turklāt pirms iegādes jūs varētu domāt par to, vai vēlaties papildu svaru vai regulāru lecamauklu.

 

Vidēja biezuma un regulējama garuma lecamauklas ir piemērotas bērniem. Mums tās ir pārdošanā. Pielāgojot garumu, jūs varētu ievērot klasisko formulu - lai aprēķinātu pareizo lecamauklas garumu, jums ir jānoskāpjas uz tās ar vienu kāju un jāpielāgo tā, lai virves daļa nonāktu tieši zem padusēm.

 

Tomēr vissvarīgākais faktors, izvēloties lecamauklu, ir personiska izjūta un priekšroka - būtu labi to izmēģināt pats pirms pirkšanas. Budopunktā ir visu veidu lecamauklas, un jūs varat tās izmēģināt uz vietas, lai atrastu sev piemērotāko variantu.

 

Lecamaukla


Kāda veida lecamaukla veids ir labākais man?

 

Lai izvēlētos pareizo lecamo virvi, jums jājautā sev - tieši tāpēc man tas ir vajadzīgs -, lai ik pa laikam palēktu mājās, vai arī ir noteikta vēlme atklāt un izmēģināt treniņu burvību ar lecamauklu.

Lecamaukla

 

Tekstila lecamaukla - iesācēja līmenis

Visizplatītākā lecamaukla, kuru visi noteikti atcerēsies no bērnības.

Priekšrocība - lētākais variants.

Mīnusi: lēciena virve ir smaga un lēna / reibstoša.

Ja esat Crossfit sportists, bokseris vai pieredzējis entuziasts, jūs varētu palaist garām šo izvēli. Piemērots iesācējiem - aukla ir pietiekami bieza, lai jūs varētu kontrolēt, sajust un veikt lēcienu.

Noteikti izmantošanai iekštelpās, jo tekstils ārā absorbē mitrumu, kas virvi padara vēl cietāku un lēciena "jautrā" puse ātri pazūd, īpaši iesācējiem.

 

Lecamaukla

Lecamauklas no ādas-“retro” lecamauklas boksa karaļiem

Populāra izvēle bokseru vidū, ieskaitot leģendāros sportistus Mohammedu Ali un Maiku Taisonu.

Boksa treniņā ādas lecamaukla tika izmantota galvenokārt koordinācijas, kājas ātruma un mobilitātes attīstīšanai.

Rokturi parasti ir izgatavoti no koka vai plastmasas un pēc savas būtības ir ātrāki nekā tekstilizstrādājumu lecamauklas.

Tiem, kas vēlas ādas lecamo virvi, jāņem vērā, ka āda ir organisks materiāls - lietojot to ārā, jāizvairās no mitriem vides apstākļiem. Izmantojot ādas lecamo virvi, uzmanība jāpievērš ātruma treniņiem un iesācējiem - ja virve iestrēgst un sitīs ķermeni ar inerci, tas izraisīs rūgtas sāpes.

Lecamaukla

Lecamauklas ar plastmasas / PVC pārklājumu - vispusīgākā izvēle ikvienam - sākot no iesācējiem līdz Crossfit entuziastiem

Sporta tirgū vispopulārākā lecamauklas izvēle. Produkta cena dažādos veidos atšķiras - atšķiras no tā īpašībām - kabeļa vai auklas garuma un biezuma.

Atkarībā no stila un orientācijas lecamaukla ir piemērota gan iesācējiem, gan progresīviem.

Lecamauklas ātrumam ir svarīga loma lietotāja vēlmēs.

Ja esat Crossfit cienītājs un regulāri nodarbojaties ar Crossfit treniņiem, kur ir (double unders), izvēlieties lecamauklu, kuras troses biezums ir 2,5 - 4 mm, un rokturiem jābūt izgatavotiem no izturīga materiāla - piemēram, metāla.
- 2,5 mm - piemērots pieredzējušiem entuziastiem, kuru virves izziņa un tehniskums ļauj veikt ārkārtīgi ātrus un secīgus lēcienus.
- 4mm paredzēts iesācēju entuziastiem, kuriem pirms lekt vajadzētu iemācīties sajust virves kustīgumu

 

Cīņas mākslas cienītāji - mēs iesakām 4 mm ar plastmasas pārklājumu vai ādas lecamauklu- lai arī tas nav maksimāli ātrs, garantēts, ka tam būs efektīvāka izturība pret treniņa efektu. Ir vērts atcerēties, ka jo biezāka aukla, jo ilgāk tā darbosies. Šīs lecamauklasir izgatavotas no blīvas tērauda stieples, tāpēc sāpes kļūdu un liela ātruma gadījumā ir garantētas. Jāizvairās no lēciena uz cietām grīdām (piemēram, betona, asfalta), jo šāda virsma patērē plastmasu un ievērojami samazina izstrādājuma kalpošanas laiku. Uz gumijas grīdām vai parketa grīdām izmantojiet lecamo virvi ar plastmasas kabeli.

 

Lecamaukla

Lecamauklas ar smagumu - apvieno spēku, jaudu, izturību un ātrumu

 

Šīs lecamauklas nav paredzētas iesācējiem, jo ​​tām nepieciešama iepriekšēja pieredze un augsta līmeņa tehnika, lai efektīvi izmantotu treniņierīces treniņu efektus. Šis treniņu veids apvieno spēku, jaudu, izturību un ātrumu.

Ir vairākas izvēles: svara pievienošana rokturiem; smaga lecamaukla, kurai var pievienot svaru. Ir arī dažāda svara lecamauklas.

 

Tātad, ja esat apguvis tehniku ​​un izturību un vēlaties padarīt lēcienu grūtāku, varat būt pārliecināts, ka lecamaukla pievienos jūsu treniņam svarīgu "garšvielu".

 

Kā ietekmē lekšana ar lecamauklu uz ķermeni?

 

Tas galvenokārt ir ļoti efektīvs kardio treniņš, kas labi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmu, tauku sadedzināšanu un svara zudumu. Piemēram, lēkšana 10 minūtes ir proporcionāla neliela skrējiena veikšanai.

 

Lekšana ar lecamauklu attīsta koordināciju, īpaši veicot lēcienus ar dažādām variācijām papildus parastajām. Tā kā lēkšana notiek uz kājām, ar lecamauklu var attīstīt kāju ātrumu, kas ir ļoti svarīgi, piemēram, skrienot.

 

Hantlid


Kādas iespējas lecamauklas piedāvā papildus klasiskajām variācijām?

 

Papildus stāvēšanai vienā vietā jūs varat arī lēkt ar lecamo virvi, pārvietojoties. Tas ir grūtāk nekā parasti, un tāpēc labs veids, kā paaugstināt treniņu jaunā līmenī. Sākumā ir skaidri jāprecizē tehnika un jānodrošina, lai lēkšana notiktu mērenā tempā, jo tad tas ir visizdevīgākais ķermenim.

 

Kas vēl būtu jāzina par lecamauklam?

 

Noteikti iestatiet auklas garumu. Ja lecamā virve ir pārāk gara, tā vilks un pastāv risks iestrēgt. Tas palēnina visu lēciena procesu. Pārāk īsa lecamaukla arī palielina iestrēgšanas risku.

 

Atšķirībā no daudziem trenažieriem, lecamauklam parasti nav nepieciešama apkope, kas arī ir viena no viņu lielajām priekšrocībām. Turklāt ir arī ļoti ērti tos uzglabāt vai ņemt ceļojumā - jūs varat lēkt jebkur.


Vingrinājumi

 


Vingrinājumos redzamās lecamauklas tiek pārdotas arī Budopunktā. Apskatiet mūsu lecamauklu izvēli  vai nāciet uz veikalu Budopunkt Artelli 7, Tallinā. Spēku!

Ja raksts Tev bija noderīgs, noklikšķiniet uz "Patīk" un, ja taviem draugiem varētu būt interese, noklikšķiniet uz "Kopīgot".

Jūsu atsauksmes mums ir ļoti svarīgas, jo tās parāda, ka augstas kvalitātes satura veidošana latviešu valodā ir tā vērts :)