PASŪTĪJUMIEM NO 80€ BEZMAKSAS SŪTĪŠANA PAKOMĀTĀ     |      MAKSĀJIET PA DAĻĀM LĪDZ PAT 60 MĒNEŠIEM

Masāžas veltnis - kam un kā (papildus 5 noderīgi vingrinājumi)

Muskuļu sāpes fiziskās slodzes vai sēdēšanas dēļ var būt diezgan kaitinošas un nepatīkamas. Par laimi, sāpju mazināšanai un ķermeņa muskuļu trenēšanai ir efektīvs līdzeklis - masāžas veltnis.

Lai labāk orientētos masāžas veltņu pasaulē, mēs esam sagatavojuši jums īsu pārskatu un dalīsimies arī ar padomiem, kas jāievēro, iegādājoties un lietojot rullīti.


Tomēr šo palīglīdzekļu vēsture ir pārsteidzoši īsa - pirmie masāžas veltņi tika izgudroti tikai 1980. gados. Proti, veltni šodien izgudroja diezgan nezināmas Feldenkrais metodes praktizētāji. Šo metodi pagājušā gadsimta vidū izstrādāja fiziķis un cīņas mākslinieks Mošē Feldenkrais ar mērķi uzlabot savu klientu mobilitāti un mazināt ar kustībām saistītās sāpes.


Tomēr jau 1990. gadu sākumam masāžas veltņi vairs nebija tikai nišas produkts - to arvien vairāk izmantoja neatkarīgai muskuļu masāžai, un tika atklāta tā pozitīvā ietekme muskuļu sāpju mazināšanā. Mūsdienās tas ir ļoti izplatīts rīks visā pasaulē, ko izmanto cilvēku mājās, kā arī sporta zālēs un grupu treniņos.


Parastam lietotājam masāžas vai Pilates veltni nav ļoti dārgas, un tās neaizņem daudz vietas mājās vai sporta somā, un ir pat ceļa izmēra modeļi.


Masāžas veltnis


Kas ir masāžas veltnis un kāpēc man tas ir vajadzīgs?

 

Masāžas veltnis ir ļoti efektīvs un ērts līdzeklis, lai atvieglotu sāpes, kuras izraisa gan fizisks darbs, gan ilga sēdēšana. Masāžas veltnis atvieglo arī sporta izraisītu muskuļu sasprindzinājumu. Tas ir piemērots visiem neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai apmācības līmeņa.


Papildus patīkamai relaksācijai un muskuļu sasprindzinājuma mazināšanai masāžas veltnis palīdz arī

  • palielināt muskuļu tonusu
  • samazināt muskuļu disbalansu
  • palielināt locītavu kustīgumu
  • uzlabot neiromuskulāro sadarbību
  • novērst sporta traumas
  • uzlabot muskuļu koordināciju
  • uzlabojiet veiktspēju

 

Ķermeņa muskuļus var viegli trenēt arī ar masāžas veltņa palīdzību (core treniņš). Izmantojot masāžas veltni, tiek izmantoti ķermeņa muskuļi, kuriem ir liela loma cilvēka līdzsvara un pareizas stājas uzturēšanā.


Apgūstot masāžas veltņu vingrinājumus pats, jūs iegūsiet spēju patstāvīgi paātrināt ķermeņa atjaunošanos pēc piepūles, kas ilgtermiņā palīdzēs novērst traumas un sāpes un uzlabos fizisko pašsajūtu.


Masāžas veltnis


Kā izskatās masāžas veltnis?

 

Tas ir viegls un ērti uzglabājams putuplasta gumijas veltnis, kura izmērs, cietība un modelis dažādos modeļos atšķiras. Ruļļa cietība ir saistīta ar putuplasta gumijas blīvumu - blīvāka gumija nozīmē cietāku ruļļu. Cietāku veltņu iekšpusē bieži ir plastmasas caurule papildu pastiprināšanai.


Ir garāki masāžas veltņi, kas labāk piemēroti lielāku ķermeņa zonu (piemēram, mugurkaula) masāžai, un ir arī īsāki, kas ir piemēroti, lai izmantotu mazākus muskuļus (piemēram, stilba kaula muskuļus). Īsākus ruļļus ir arī ļoti ērti ņemt līdzi uz treniņu.


Atšķiras arī masāžas veltņu cietība un raksturs. Rakstura un cietības izvēlei jābūt balstītai uz sāpju slieksni un iepriekšējo pieredzi.

 

Kā atrast sev piemērotāko masāžas veltni?

 

Ja vēlaties sākt lietot veltni, tas jādara ar mīkstāku un garāku veltni, kas ļauj viegli masēt visas ķermeņa zonas, neradot pārmērīgas sāpes muskuļos. Ja sāpju slieksnis pieļauj, jūs vienmēr varat saņemt īsāku un grūtāku papildinājumu.


Labs padoms ir izpētīt to no draugiem pirms ruļļa iegādes - varbūt kādam tas jau ir un var to aizņemt un izmēģināt pats. Tādā veidā ir iespējams vieglāk uzzināt, kurš rullis ir piemērots tieši jums.


Ja masāžas rullīti ieteica lietot ārsts vai fizioterapeits, pirms došanās uz veikalu jāpārbauda arī papildu informācija par to, kurš veltnis un kādi vingrinājumi ir ieteicami.


NB! Pirms masāžas veltņa lietošanas noteikti konsultējieties ar ārstu, ja jums nesen ir bijuši muskuļu, locītavu vai kaulu ievainojumi, jūs ciešat no sirds un asinsvadu slimībām vai ciešat no hroniskām sāpēm.


Masāžas veltnis

 

Daži masāžas veltņi izskatās diezgan cieti un ērkšķaini - vai tie vispār ir piemēroti man?

 

Kuru veltni varat izmantot, lielā mērā ir atkarīgs no sāpju sliekšņa, tas ir, cik labi jūs varat izturēt sāpes vai diskomfortu. Patiesībā jūs pats varat paaugstināt savu sāpju slieksni, un jums to vajadzētu darīt. Vienkārši atcerieties, ka šis process prasa laiku.


Sāciet ar mīkstu masāžas veltni un regulāri lietojiet to dažas nedēļas. Pēc tam sadaliet procesu divās daļās - 10 minūtes uz mīksta ruļļa un pēc tam trīs līdz piecas minūtes uz cietāka ruļļa. Palielinoties spējai izturēt sāpes, izmantojiet arī cieto veltni.


Tātad, ja jums šķiet, ka jūsu pašreizējais rullis vairs nedod jums tieši tādu efektu, kādu jūs gaidāt, ir pienācis laiks izmēģināt cietāku rullīti. Vienmēr ir iespējams atgriezties pie mīkstāka ruļļa.


Masāžas veltnis

 

Ar ko atšķiras masāžas veltņi pēc materiāla un formas?

 

Tālāk ir sniegts detalizēts ievads katram masāžas veltņu veidam:


Masāžas veltnis


Mīksts

Mīksts masāžas veltnis ir ideāla izvēle iesācējiem. Viegluma dēļ tas ir piemērots gandrīz visiem.

Mēs iesakām mīksto modeli, ja vēlaties vieglu relaksāciju un tonizēšanu.

Daudzi produkti, kas tiek pārdoti ar nosaukumu Pilates veltnis, ietilpst arī mīksto masāžas veltņu kategorijā.
Masāžas veltnis

Ciets

Cietās masāžas veltnis ir piemērots sportistiem, kuru saspringtie muskuļi ilgojas pēc stiprākas rokas. Tas ir piemērots arī vienkārši sportiskam cilvēkam, kura muskuļi joprojām ir sāpīgi un pilni ar "pienskābi" divas vai trīs dienas pēc pēdējā treniņa.

Tas ir ievērojami cietāk nekā mīksts putu rolleris. Tas ir efektīvāks muskuļu sasprindzinājuma mazinātājs un liek limfas šķidrumam pārvietoties tā, lai tas izvadītu atkritumus no audiem, tādējādi mazinot iekaisumu.
Masāžas veltnis


Ar režģa rakstu

Mēs iesakām šo modeli tikai pieredzējušiem lietotājiem, kuri apzinās un sagaida šīs spēcīgās un saldās sāpes.

Masāžas veltnis ar režģa rakstu nesaudzē. Izmantojot šo masāžas veltni, virziet savu 10 punktu sāpju skalā uz 7 - šeit jau ir pārāk daudz.

Ņemiet vērā, ka velmēšana nekad nedrīkst izraisīt ilgstošas ​​sāpes vai kairinājumu, sāpēm vajadzētu izzust 30 minūšu laikā pēc masāžas veltņa lietošanas.Masāžas veltnis

Dziļa masāža

Dziļās masāžas rolleris ir paredzēts vēl profesionālākam lietotājam. Tas ir īpaši spēcīgs modelis, ar izvirzītām radzenēm, kas stimulē arī dziļākos muskuļu slāņus.

Dziļās masāžas rolleris ir labi piemērots gara treniņa beigām. Sāpju skala 8 no 10 ir vēl spēcīgāka stimulācija, kas, pareizi lietojot, piedāvā attiecīgi lielāku efektu.
Masāžas veltnisDziļās masāžas rolleris ir labi piemērots gara treniņa beigām. Sāpju skala 8 no 10 ir vēl spēcīgāka stimulācija, kas, pareizi lietojot, piedāvā attiecīgi lielāku efektu.

Vibrējošais masāžas veltnis ir rullēšanas karalis, kas apvieno iepriekšējo veltņu efektivitāti ar relaksācijas brīdi vibrācijas dēļ (rezultāts ir līdzīgs vibrējošiem masāžas krēsliem).

Vibrējošais masāžas rullītis atslābina saspringtos muskuļus, un rezultāts ir ātrāks.

Vibrējošā modeļa cena ir otrajā cenu kategorijā, bet, ja jūs to varat atļauties, rezultāts ir cenas vērts.

 


Tagad man mājās ir masāžas veltnis, bet kā to izmantot?

 

Pirmo reizi lietojot masāžas veltni, pirms tam veiciet nelielu iesildīšanos, lai muskuļi būtu gatavi. Atcerieties rullēt tikai pāri mīkstajiem audiem - muskuļiem, nevis kauliem vai locītavām. Sāciet lēnām vienā muskuļa galā un virzieties uz priekšu dažus centimetrus. Nerullējiet muskuļa vidū.


Kad esat sasniedzis sāpju punktu, turiet stāvokli 20-30 sekundes, līdz sāpes samazinās. Veltņu masāžas laikā turpiniet ierasto elpošanas ātrumu. Veicot vingrinājumus, pievelciet ķermeņa muskuļus (pievelciet vēderu un izvairieties no vaļīgas ķermeņa stāvokļa).


Iedvesmu vingrinājumiem var atrast gan uz masāžas rullīšu iepakojuma, gan internetā. Visērtāk ir meklēt īpašus mācību video Youtube zem atslēgas vārda "foam roller".


Masāžas veltnis

 

Kādi vēl ir līdzīgi produkti?

 

Mazākie masāžas veltņu draugi - masāžas bumbiņas, masāžas veltņi un pēdu veltņi - papildina un aizstāj viņu lielākos pavadoņus.


Masāžas bumba ir labs līdzeklis, lai precīzi un ērti ietekmētu noteiktas problemātiskās vietas. Masāžas bumba ļauj sasniegt masāžas intensitāti, kas līdzīga masiera plaukstas locītavai vai elkoņam.


Lai gan dažreiz ir grūti atrast pareizo masāžas leņķi ar masāžas veltni, masāžas rullīti ir ļoti viegli izmantot, pat sēžot uz gultas vai dīvāna. Rolleris ir arī labs produkts, lai iegūtu pareizas sajūtas pirms došanās uz veltņa (pirms pirkšanas varat izmēģināt to pašu kustību, piemēram, ar tukšu vīna pudeli!)


Kāju veltni var izmantot pat sēžot aiz datora un pārvietojot kāju uz priekšu un atpakaļ zem galda. Palīdz mazināt spēcīgo sajūtu kājās pēc ilga skrējiena, riteņbraukšanas vai bumbas spēles.

 

Pieci noderīgi vingrinājumi

 

 


Apskatiet mūsu masāžas rullīšu izvēli vai nāciet uz veikalu Budopunkt Artelli 7, Tallinā.


Ja raksts Tev bija noderīgs, noklikšķiniet uz "Patīk" un, ja taviem draugiem varētu būt interese, noklikšķiniet uz "Kopīgot".

Jūsu atsauksmes mums ir ļoti svarīgas, jo tās parāda, ka augstas kvalitātes satura veidošana latviešu valodā ir tā vērts :)