PASŪTĪJUMIEM NO 80€ BEZMAKSAS SŪTĪŠANA PAKOMĀTĀ     |      MAKSĀJIET PA DAĻĀM LĪDZ PAT 60 MĒNEŠIEM

Kā izvēlēties svaru bumbu? (labi padomi izvēlei +5 vingrinājumi)

Vai vēlaties pievienot kaut ko jaunu un interesantu savam treniņu plānam? Ja tā, tad ļoti laba ideja ir iegūt svaru bumbu.

 

Svaru bumbas kā sporta aprīkojums ir no 18. gadsimta Krievijas, kur tās sākotnēji tika izmantotas graudu svēršanai. Vēlāk viņi tomēr tika pievienoti cirkam. Tur vīrieši uzstājās ar svaru bumbām. No turienes tas 19. gadsimtā izplatījās Eiropā.

 

Tomēr mūsdienās svaru bumbas tiek plaši izmantotas visā pasaulē. Lai iepazīstinātu, kam un kādas apmācības iespējas piedāvā svaru bumbas, mēs esam apkopojuši īsu pārskatu par tiem ar dažiem prakses piemēriem.

 

Svaru bumba


Kas ir svaru bumba un kam tā tiek izmantota?

 

Svaru bumba ir treniņu ierīce, kas paredzēta galvenokārt spēka treniņiem un ietilpst "brīvo svaru" kategorijā. Svaru bumba sastāv no smagas lodītes daļas un roktura, kuru var satvert. Svaru bumbu var izmantot, piemēram, apļveida treniņos, unto plaši izmanto arī CrossFit treniņos.

 

Svars svārstās no 4 kilogramiem līdz aptuveni 32 kilogramiem. Tradicionālie vingrinājumi, kas tiek veikti ar svaru bumbām, ir visu veidu - celšanas un pietupieni.

 

Vairumā gadījumu visas svaru bumbas ir salīdzinoši līdzīgas, atšķiras tikai pēc svara un seguma materiāla. Svaru bumbas ir daļēji vai pilnībā pārklātas ar gumiju. Ir arī nenosegtas svaru bumbas. Turklāt ir arī sacensību svaru bumbas ar nedaudz atšķirīgu roktura formu.

 

Svaru bumba

Svaru bumba - kam tas paredzēts un kā izvēlēties pareizo svaru?

 

Vissvarīgākais, kas jāņem vērā, izvēloties svaru bumbu, ir apmācības līmenis. Tiem, kam ir vēl mazāka pieredze ar svaru bumbām un vispārējiem spēka treniņiem, ieteicams izvēlēties vieglāku svaru bumbu, un vairāk pieredzējuši treneri varētu skatīties uz lielāku svaru. Vidējais un izplatītākais svars ir no 12 līdz 16 kg, taču, ja ir interese, vienmēr varat sazināties ar mums un pasūtīt ievērojami vieglākas vai smagākas svaru bumbas.

 

Turklāt, izdarot izvēli, ir svarīgi, kurus vingrinājumus vēlaties ar to veikt. Ar smagu svaru bumbu jūs varat apmācīt tā saukto maksimālo spēku un tādējādi veikt mazāk atkārtojumu. Vieglāku svaru bumbu var izmantot, piemēram, apļa treniņos un grupas treniņos, kur nepieciešamo atkārtojumu skaits ir lielāks.

 

Lietošanai mājāssvaru bumbas nav pārāk izplatītas, jo ar tām veikto vingrinājumu variācijas ir ierobežotākas nekā, piemēram, ar hantelēm.Tomēr tas ir ārkārtīgi noderīgs rīks, ja vēlaties mājās veikt apļa treniņus.

 

Iepazīsimies ar dažādiem pārdošanā esošajām svaru bumbām

 

- svaru bumbas ar vinila / plastmasas pārklājumu

- regulējamas svaru bumbas

- čuguna svaru bumbas

- sacensību svaru bumbas

- svaru bumbas ar dizaina elementu

 

Izvēloties svaru bumbas veidu, jums jāzina, kādus vingrinājumus vēlaties veikt ar šo rīku. Ja plānojat veikt divus vai trīs vingrinājumus, piemēram, vilkšanu ar vienu roku, swing, vilkšanu uz vienas kājas. Tad visa veida svaru bumbas jums parasti ir piemērotas. Ja jūsu mērķis ir izmantot svaru bimbu maksimāli daudzpusīgā treniņā, ir vērts nedaudz padziļināt savu iepirkšanās izvēli.

 

Apskatīsim šīs iespējas tuvāk:

Svaru bumba

 

Sacensību svaru bumba (competition kettlebell) - īpaša izvēle pieredzējušiem spēlētājiem

Rokturis ir mazs / šaurs un kvadrātveida - šāda veida rokturi ir paredzēti lietošanai tikai ar vienu roku; bumbas izmērs paliek tāds pats kā svars palielinās.
Priekšrocības - tā kā rokturis ir mazs un tajā ir maz vietas pārmērīgām kustībām, tas novērš nevajadzīgu roku cirkulāciju uz roktura. Turklāt, mainot smagākus vai vieglākus svaru bumbas, jums nav jāpielāgojas jaunā roktura izmēram.

Mīnus - galvenais vājums - bumbu var izmantot tikai ar vienu roku - tas nozīmē, ka daudzus pamata vingrinājumus, kurus var veikt ar divām rokām (pietupieni utt.), diemžēl nevar izpildīt ideālos apstākļos.

Jums ir nepieciešamas sacensības svaru bumbas, kad esat apguvis pamatus un vēlaties pārcelt savu apmācību uz nākamo līmeni vai piedalīties sacensībās.

Svaru bumba

 

Čuguna svaru bumba bez segumu (cast iron kettlebell) - universālākais rīks iesācējiem

Viengabala metāla bumba. Jo smagāka svaru bumba, jo lielāka tā ir. Rokturis ir platāks, kas arī ļauj veikt vingrinājumus ar abām rokām.

Ja esat iesācējs, tad šāda veida svaru bumba ir piemērota daudzpusīgiem vingrinājumiem.

Ir ļoti labi apgūt pamata paņēmienus ar šādu rīku.


 

Regulējamas svaru bumbas

Vismazāk izplatītākais svaru bumbu veids. Līdzīgi kā ar regulējamo hanteli - metāla rokturim var pievienot dažāda svara diskus. Atkal laba izvēle lietošanai mājās, kur svarīgs ir rīka kompaktums un daudzpusība. Svara regulēšanas mīnuss ir tāds, ka, veicot dažādus vingrinājumus, jums pastāvīgi jāmaina svars, kas daudziem var būt laikietilpīgs un garlaicīgs.

Plus - vairākas priekšrocības vienā rīkā - nav jāuztraucas par vairākām dažāda smaguma svaru bumbām.

Svaru bumba

 


Plastmasas un vinila svaru bumbas

Pārklāti svaru bumbas novērš grīdas bojājumus, taču, svīstot rokas, tie kļūst pārāk slideni. Turklāt šo pārsegu savienojumi ir pamanāmi un var saskrāpēt roku.

Plastmasas svaru bumbu rokturi parasti ir pārāk ovāli un fiziskas slodzes laikā sāk griezties rokā.

Piemērots fitnesa treniņiem ar nelielu svaru.


Padomi, uz kuriem jāpievērš uzmanība

 

- Pārliecinieties, ka bumbas rokturis nav pārāk biezs - ja jūs nevarat pilnībā satvert pirkstus, ir diezgan iespējams, ka jūs jutīsities neērti. Tas sāk pārāk ātri nogurt, un sērijas atkārtojumus ir diezgan grūti pabeigt.

 

- Ja esat iesācējs, mēģiniet noskaidrot, vai svaru bumba ļauj turēt instrumentu ar abām rokām. Ja tā, jūs esat izdarījis labu izvēli. Ja tas neder, tad šī svaru bumba nav paredzēta divu roku vingrinājumiem.

 

- Izvairieties no svaru bumbu ar gumijas / plastmasas aizsargu apakšā - tas var aizsargāt grīdu un pašu svaru bumbu, taču, veicot daudz vingrinājumu, tas var jūs ievainot. Pārliecinieties, ka rokturim nav asu stūru, kas to varētu sagriezt.

 

- Pārliecinieties, ka atstarpe starp rokturi un svaru bumbas "ķermeni" ir optimāla - ja telpa ir pārāk šaura, varat būt pārliecināts, ka vingrinājumi būs ļoti neērti uz plaukstas locītavas. Ja telpa ir pārāk plaša, attālums starp roku un svaru bumbu būs pārāk liels, un jūsu apakšdelms būs pārslogots.

 

Ieteicamās svara bumbu izvēles sievietēm:
8 kg – labs sākums pamattehniku ​​un vingrinājumu apguvei
12 kg – swingem> ar dīvam rokām+ pamata vingrinājumu uzlabošana
16 kg – pieredzējis, ļoti labi veic tehniskos vingrinājumus

 

Ieteicamās svara bumbu izvēles vīriešiem:
12 kg – piemērota izvēle iesācējiem bez iepriekšējas pacelšanas pieredzes
16 kg - swing + pamata vingrinājumu uzlabošana
24 kg - pieredzējis, ļoti labi veic tehniskos vingrinājumus

 

Svaru bumba

Svaru bumba -kādus vingrinājumus var veikt?

 

Ar svaru bumbu jūs varat veikt dažādus vingrinājumus (rāviens,grūšana), vispārēju ķermeņa augšdaļas treniņu un daudzus citus vingrinājumus. Ar svaru bumbu var veikt dažādas pietupienu variācijas un pat kāju pacelšanu.

 

Vingrojot ar svaru bumbu, visa ķermeņa muskuļi ir aizņemti, jo pareizā tehnika prasa bumbu pacelt ar visu ķermeni, ne tikai ar muguras muskuļiem. Tehnika ir ārkārtīgi svarīga un vienmēr jāatzīmē, ka vingrinājumi tiek veikti ar taisnu muguru un vēdera iekšpusi. Tā kā tas ir smags sporta aprīkojums, noteikti ir vērts mācīties tehniku ​​sporta klubā ar trenera palīdzību, lai izvairītos no traumām.

 

Ir atšķirība starp vingrinājumiem gan ar vienu roku, gan ar divām rokām - attiecīgi var izvēlēties svaru bumbas veidu.

 

Svaru bumba

Kas vēl būtu jāzina par svaru bumbām?

 

Lietojot svaru bumbu drošība ir arī ļoti svarīga, lai lietotājs to nenomet. Ieteicams izmantot svaru bumbu ar metāla rokturi ar vingrošanas cimdu, jo vingrojot roka svīst, un tad svars var izslīdēt no rokas. Pirms treniņa noteikti iesildieties, lai novērstu iespējamos ievainojumus.

 

Labākā virsma vingrinājumiem ir gumijas paklājs. Tad svaru bumbu izmantošanas rezultātā nevar sabojāt ne pamatni, ne pašu instrumentu.

 

Svaru bumbām apkope nav nepieciešama. Mūsdienās tie ir izgatavoti no nerūsējošiem materiāliem, tāpēc atšķirībā no vecmodīgajiem sarūsējušajiem svaru bumbām tie kalpo pienācīgi un izturīgi.

 

Vingrinājumu piemēri






 

Svaru bumba ir smaga, taču to ir viegli nopirkt - dariet to e-veikalā (skatiet svaru bumbu izlasi) vai nāciet uz mūsu veikalu Artelli 7, Tallinā. Spēku!

 

Ja raksts Tev bija noderīgs, noklikšķiniet uz "Patīk" un, ja taviem draugiem varētu būt interese, noklikšķiniet uz "Kopīgot".

Jūsu atsauksmes mums ir ļoti svarīgas, jo tās parāda, ka augstas kvalitātes satura veidošana latviešu valodā ir tā vērts :)