PASŪTĪJUMIEM NO 80€ BEZMAKSAS SŪTĪŠANA PAKOMĀTĀ     |      MAKSĀJIET PA DAĻĀM LĪDZ PAT 60 MĒNEŠIEM

Zobu kapes

Produkti 1-15 no 62

Lapa
lapā
Iestatīt dilstošā secībā
 1. Opro Snap-fit Braces Adult zobu aizsargs
  no €3,00
 2. Starpro Single zobu aizsargs
  no €3,00
 3. Opro Snap-Fit Youth zobu aizsargs
  €3,00
 4. Opro Snap-Fit Adult zobu aizsargs
  €3,00
 5. Opro Snap-Fit UFC Adult zobu aizsargs
  €3,00
 6. Opro Snap-Fit UFC Youth zobu aizsargs
  €4,00
 7. Dojo Go zobu aizsargs
  €4,00
 8. Dojo Single zobu aizsargs
  €4,00
 9. Dojo Single zobu aizsargs
  €4,00
 10. Opro Self-Fit GEN5 Anti-Microbial mouthguard case
  €6,00
 11. Opro Antimicrobial mouthguard case
  €6,00
 12. Dojo Gel zobu aizsargs
  €6,00
 13. Dojo Charge zobu aizsargs
  €6,00
 14. Dojo Gel zobu aizsargs
  €6,00

Produkti 1-15 no 62

Lapa
lapā
Iestatīt dilstošā secībā

Kā izvēlēties zobu aizsargus?

Mutes aizsargi ir ļoti nepieciešami gan sparinga laikā, gan sportā, kur pastāv risks, piemēram, saskare ar plecu vai seju. Mutes aizsargi ir dažāda biezuma un galvenokārt paredzēti augšējiem zobiem. Augšējie zobi atrodas priekšā un uztver sitienu tieši, un, sasitot zodu, starp zobiem notiek trieciena absorbcija. Ir arī divpusēji zobu aizsargi, taču tos ir grūtāk elpot, tie ir neērti un lielāki. Ir īpaši modeļi tiem, kas valkā breketes, jo kodums nepārtraukti mainās. Divi galvenie veidi ir iekšēji piepildīti formēti mutes aizsargi un plānāki vienslāņi.


Ar gēlu pildīti, t.i., veidoti zobu kapes vai plāns?

Pēc sagatavošanas formētie mutes aizsargi iegūst zobu formu un paliek uz augšējiem zobiem. Formas vai gēla modeļi ir paredzēti visiem sporta veidiem, kur kāds mēģina iesist jums pa seju vai draud to darīt. Viņi izskatās biezāki mutē, bet der no treniņa līdz sacensībām.

Gēla mutes aizsargi ir pieejami ar gludu vai gofrētu pamatu. Viļņaini mutes aizsargi ir paredzēti deguna elpošanai ar sakostiem zobiem un lielām ventilācijas atverēm. Viņu trūkums ir sajūta, ka kaut kas atrodas starp zobiem, un, atverot muti, apakšējie zobi katru reizi nesasniedz precīzi vajadzīgo vietu (vai nu daļējas zobu pēdas apakšā, vai rievas, kas notur zobus). Priekšrocība tomēr ir tā, ka tie ir blīvāki pieskārienam un zobi ir drošāk piestiprināti. Izvēlieties šo modeli, ja iepriekš esat izmantojis mutes aizsargus.

Gludu dibenu zobu aizsargi ir universāli un piemēroti visiem. Gan iesācējiem, gan progresīviem šis modelis piedāvā pietiekamu aizsardzību, lai jūsu zobi būtu veseli, un parasti ir ērtāk. Viņi strādā, elpojot ar atvērtu muti un turot zobus.

Biezums ir atkarīgs no lietošanas. Piemēram, OPRO ir dažādos līmeņos: treniņš, sparings, sacensības un izcilība. Biezāka zobu aizsardzība, jo labāk tā aizsargā.

Plānāki zobu aizsargi ir paredzēti vietām, kur neviens jums tīši neiesitīs pa seju, taču pastāv risks, ka jūsu zobi nejauši lidos kopā vai, piemēram, iesitīs zodā ar plecu. Labi šādu situāciju piemēri ir BJJ jeb atslēgu cīkstēšanās, džudo un karatē (mūsdienīga versija, kur neviena seja netiek skarta). Ir pieejami gan viena slāņa modeļi, kas nav jāveido karstā ūdenī, gan arī tievāki varianti, kurus var veidot. Plānākie zobu aizsargi ir vieglāki, parasti ērtāki mutē un mazāk pazīstami nekā biezāki modeļi.

Breketu modeļiem ir īpaša forma un tie nav zobu formas. Produkts vienmēr norāda, ka tie ir paredzēti breketiem vai nosaukumā ir vārds "braces". Ja jūs nelietojat breketus, vienmēr izvēlieties parasto modeli, jo breketu modeļi piedāvā nedaudz mazāku aizsardzību.

Jūs varat izvēlēties starp diviem izmēriem: bērnu un pieaugušo. Produkts vienmēr parāda vecumu, kuram tas ir paredzēts, vai arī tas ir marķēts ar atzīmi “Junior (JR.)” vai “Senior (SR.)”, kur Senior (SR.) modelis ir paredzēts vecumam no 11 gadu vecuma.

 

Kā notiek sagatavošana un veidošana?

Formēšana jāveic pirms zobu aizsargu izmantošanas, un tā ir vienreizēja operācija (ja tā neiznāk pirmo reizi, varat to izmēģināt arī otro reizi, bet trešo reizi salauzt). Tas jāveido karstā ūdenī no 85 līdz 100 grādiem, ja vien mācībā nav norādīts citādi. Lielākajai daļai zobu aizsargu jāatrodas karstā ūdenī 90 sekundes, bet, piemēram, OPRO produktiem rokasgrāmatā ir norādīti konkrēti laiki.

Pēc turēšanas karstā ūdenī noņemiet mutes aizsargu no ūdens un sakratiet karsto ūdeni apmēram 5 sekundes vai sekundi nodot zem auksta ūdens. Mēs iesakām to neļaut zem auksta ūdens, jo virskārta kļūst stiprāka un formēšana ir grūtāka. Nedaudz ievietojiet zobu aizsargu starp zobiem, piespiediet to vietā ar pirkstiem un uz aizmuguri (ja pārāk daudz iekodīsit no iekšējās malas, aizsargs var būt nepatīkami atstāts).

Iekodiet ar augšējiem zobiem un ar pirkstiem piespiediet aizsargu malas pret zobiem. Iekodiet un saspiediet ar pirkstiem 20-30 sekundes, līdz jūtat, ka zobu aizsargs ir skaisti ap zobiem. Uzmanīgi izņemiet to no mutes un trīs minūtes ielieciet aukstā ūdenī.

Pēc formēšanas pašiem aizsargiem jāpaliek uz augšējiem zobiem un nekrīt, kad mute ir atvērta. Ja jūtat, ka kaut kas nav kārtībā, varat mēģināt otro reizi, taču iesakām vispirms nokļūt.

Glabājiet mutes aizsargus paredzētajā kastē vai kastē ar ventilācijas atverēm. Pēc lietošanas nomazgājiet ar aukstu ūdeni un, ja nepieciešams, uzmanīgi notīriet ar zobu suku.

Mēs piedāvājam OPRO un Starpro zobu aizsargus gan gēla, gan plānāka veidā. Venum un Wacoku klāstā ir tikai veidojami gēla modeļi.

Meklējiet boksa cimdus un kāju aizsargus, kurus vajadzētu nopirkt pat sapārotiem mutes aizsargiem. Mājas apmācībai uzziniet par boksa maisu, fitnesa un apģērba izvēli.