PASŪTĪJUMIEM NO 80€ BEZMAKSAS SŪTĪŠANA PAKOMĀTĀ     |      MAKSĀJIET PA DAĻĀM LĪDZ PAT 60 MĒNEŠIEM

BJJ kimono

Produkti 1-15 no 18

Lapa
lapā
Iestatīt dilstošā secībā
 1. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ bikses
  €59,00
 2. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ bikses
  €59,00
 3. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ bikses
  €59,00
 4. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ jaka
  €119,00
 5. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ jaka
  €119,00
 6. Ippon Gear Grind Ultra Light BJJ jaka
  €119,00
 7. Ippon Gear Rookie BJJ kimono
  €89,00
 8. Ippon Gear Rookie BJJ kimono
  €89,00
 9. Ippon Gear Rookie BJJ kimono
  €89,00
 10. Ippon Gear Rookie Kids BJJ kimono
  €69,00
 11. Ippon Gear Rookie Kids BJJ kimono
  €69,00
 12. Ippon Gear Rookie Kids BJJ kimono
  €69,00
 13. Tatami Basic Gi BJJ bikses
  €35,00
 14. Tatami Nova Absolute brazīliešu jiu-jitsu kimono
  €90,00
 15. Tatami Nova Absolute brazīliešu jiu-jitsu kimono
  €90,00

Produkti 1-15 no 18

Lapa
lapā
Iestatīt dilstošā secībā

Kas ir BJJ un kā izvēlēties pareizo BJJ kimono?

BJJ jeb brazīliešu Džiu-Džitsu ir cīņa, kurā nav sitienu. Mērķis ir pieveikt pretinieku ar žņaugšanu, kopīgu bloķēšanu vai sacensību punktiem. Papildus jostas krāsām uz jostas ir melna daļa, uz kuras tiek uzzīmētas baltas svītras, kas norāda ceļu uz nākamo līmeni (līdz četrām svītrām uz jostas, kam seko jaunas krāsas josta).

Sacensībās mačs sākas stāvus, taču lielāko daļu laika viņš pavada uz zemes, mēģinot tur pieveikt pretinieku. Sacensības tiek organizētas, valkājot kimono vai gi un bez vai no-gi stilā. Sacensības tiek nosvērtas ar kimono, un tāpēc sacensības gi ir vieglākas nekā treniņu.

BJJ gi sastāv no biezas apkakles un izturīga materiāla satveršanai, turēšanai, mešanai, kā arī žņaugiem vai savienojumu slēdzenēm.Brazīlijas džiu-džitsu kimono ir līdzīgs džudo gi pēc biezuma un materiāla, bet ar atšķirīgu griezumu, kas ļauj vairāk pārvietoties un vairāk atrodas ap ķermeni. BJJ jūs varat arī satvert un pavilkt jostu, kuras dēļ BJJ josta ir izgatavota no biezāka materiāla.

No-gi stilā tiek izmantoti klasiski MMA apģērbi, bikses un krekli. Kompresija, legingi un rašgardi ir ļoti līdzīgi, bet ne vienmēr vienādi. Kompresijas mērķis ir radīt vieglu spriedzi ap ķermeni, lai palīdzētu asins plūsmai un muskuļiem nejust nogurumu. Rašgardi dara to pašu, taču tas ir izgatavots no slidenāka materiāla, jo tā galvenais mērķis ir aizsargāt valkātāju no paklāja apdeguma (berzējot pret paklāju, rodas nobrāzumi, kas ar sviedriem izraisa dedzinošu sajūtu un var nedaudz iekaist uz paklāja).

Apmācībai iesakām izvēlēties biezāku kimono. Plānākas sacensību kimono ir vieglākas un dažreiz ērtākas, taču to izturība ir sliktāka.

 

Kā izvēlēties pareizo izmēru BJJ kimono?

Brazīlijas Džiu-Džitsu izmēri ir norādīti atšķirīgi. Pieaugušajiem ir lielums ar "A", kam seko cipari un daži burti, piemēram, A2XL. Gi bērniem sākas ar burtu "M". Skaitlis norāda gi garumu, bet, palielinoties skaitlim, palielinās arī platums. Pēdējie burti ir viena modeļa variācijas. Trīs iespējas ir visizplatītākās: H - vienāda garuma, bet platākas - L piedurknes un bikses ir nedaudz garākas, un XL - pat garākas piedurknes un bikses.

Parasti kimono BJJ jābūt garākam par lietotāju, pēc pāris mazgāšanas gi nedaudz saraujas. Pat iepriekš mazgāti kimono samazinās 3-5 cm. Gi ir pareizā garumā, kad piedurknes sasniedz plaukstu. Biksēm jābūt līdz potītēm, taču tām nevajadzētu atrasties uz zemes vai zem papēža. Pērkot jaunu kimono, piedurknes var būt apmēram 4 cm garākas nekā plaukstas locītava. Pēc dažām mazgāšanas reizēm gi jābūt pareizā izmērā.

 

Kā rūpēties par BJJ gi?

Gi  vajadzētu mazgāt pēc katra treniņa, jo partneris ar nepatīkamu smaku ir ļoti nepatīkama pieredze. Vienmēr mazgājiet ar vēsu ūdeni, kas parasti ir 30 grādi, taču skatiet instrukcijas mazgāšanai gi iekšpusē. Kimono nedrīkst likt žāvētājā. Žāvētājā kimono ļoti saraujas, un tas nevar atgriezties normālā stāvoklī. Žāvē uz pakaramā, atstājot pakārt istabas temperatūrā.

Jostas nedrīkst mazgāt veļas mašīnā. Daudzas jostas pēc vienas mazgāšanas pasliktināsies, un tās vairs nevarēs izmantot.

 

Ko jūs varat atrast pie mums?

Tatami fightwear specializējas Brazīlijas džiu-džitsu aprīkojumā un piedāvā treniņu kimono, kā arī plānākas iespējas. Papildus kimono ir plašs no-gi aprīkojuma klāsts, starp kuriem varat atrast īpašus kompresijas un legingus vai rašgardus vai MMA stila bikses un kreklus. Venum ir plānāki veidi, bet ne visai sacensības kimono un plašs MMA tērpu, apģērbu un izsitumu aizsargu klāsts.

Papildus ērtajam gi ņemiet līdzi zobu aizsargus un cirkšņa aizsargus. Tā kā BJJ ir svarīga stiepšanās un elastība, pārbaudiet mūsu atveseļošanās un jogas aprīkojumu.