PASŪTĪJUMIEM NO 80€ BEZMAKSAS SŪTĪŠANA PAKOMĀTĀ     |      MAKSĀJIET PA DAĻĀM LĪDZ PAT 60 MĒNEŠIEM

Kimono jostas

Produkti 1-15 no 76

Lapa
lapā
Iestatīt dilstošā secībā
 1. Wacoku BJJ josta
  €4,00
 2. Wacoku BJJ josta
  €4,00
 3. Arawaza karatē josta
  no €4,00
 4. Wacoku BJJ josta
  €4,00
 5. Arawaza karatē josta
  no €4,00
 6. Ippon Gear Club džudo josta
  no €4,00
 7. Ippon Gear Club džudo josta
  no €4,00
 8. Wacoku BJJ josta
  €4,00
 9. Ippon Gear Club džudo josta
  no €4,00
 10. Ippon Gear Club džudo josta
  no €5,00
 11. Ippon Gear Club džudo josta
  no €5,00
 12. Phoenix Tornado Kids BJJ josta
  €5,00
 13. Phoenix Tornado Kids BJJ josta
  €5,00
 14. Phoenix Tornado Kids BJJ josta
  €5,00
 15. Wacoku kimono josta
  €5,50

Produkti 1-15 no 76

Lapa
lapā
Iestatīt dilstošā secībā

Cīņas mākslas jostas

Jostas nedrīkst mazgāt veļas mašīnā. Vienreiz lietojot veļas mazgājamo mašīnu, daudzas jostas atbrīvojas, un tās vairs nevar izmantot.

Universāls starp apgabaliem un visbiežāk sastopamā krāsa ir balta, kas tiek izmantota kā pirmā josta iesācējiem.

BJJ jostām uz jostas ir melns taisnstūris, kas norāda uz attīstību ar baltām svītrām.

Dažām jostām ir arī WKF (Pasaules karatē federācija) vai JIF (Starptautiskā džudo federācija) marķējums, kas ir svarīgi augsta līmeņa lielās sacensībās.

 

Jostu vēsture

Džudo radītājs Jigors Kano pirmais ieviesa jostu sistēmu. 1918. gada žurnālā ‘’Džudo’’ viņš raksta, ka izveidojis jostas sistēmu, lai atšķirtu iesācēju džudistu no progresīvā. Studentu vidukļa līmenis KYU samazinās (10-1. Kyu) un tiek gatavots skolotāja DAN viduklim, kas pēc tam palielinās par 1-10. Dana.

Jostu sistēma nav vienāda Budo, bet visās cīņas mākslas jomās un tās skolotāju sistēmā viņu skolēnu atpazīšanai.

Laika gaitā dažādas skolas ir ieņēmušas attiecīgi 5-10 Kyu un 5-10 Dan līmeņus. Arī šeit ir izņēmumi - piemēram, dažās mākslās jūs varat iegūt arī 15. Dan, bet tas ir saistīts ar faktu, ka dažiem līmeņiem uz jostas ir papildu svītras.

Vispirms Kano saviem studentiem prakses laikā dāvāja melnas lentes (lenti, kas kalpo kā josta). Toreiz garās bikses netika valkātas, tika valkātas tikai gurnu jostas vai šorti, kas nepārsniedza celi. 1907. gadā lenti nomainīja ar melnu jostu - Kuro Obi.

Karatē joprojām daudz ietekmē džudo jostas sistēma. Iedvesmojoties no Kodokan grādu sistēmas, Shotokan karatē dibinātājs Funakoshi Gichin pirmos Dan sertifikātus piešķīra 1924. gadā. Karatīnas dzimtajā Okinavas salā nebija jostu sistēmas. Karatē jostu sistēma Okinavā tika ieviesta tikai 1954. gadā, un to beidzot 1960. gadā pieņēma Okinavas karatē federācija.

Mūsdienās, kad cīņas māksla ir populāra bērnu vidū ir , t.s. jauniešu jostas.

Baltai jostai ir horizontāla josla atkarībā no pakāpes, neatkarīgi no tā, vai tā ir dzeltena, oranža, zaļa, zila, brūna vai melna. Dažādos stilos tiek izmantotas arī citas krāsu kombinācijas. Tas ir nepieciešams nošķirt savu skolu no citas.

Tā kā, piešķirot jostas līmeni, svarīga bija arī garīgā attīstība, jostu piešķiršanā tika atstāta samērā ilga plaisa, lai students varētu attīstīties gan fiziski, gan garīgi. Atšķirība varētu būt līdz dažiem gadiem. Diemžēl mūsdienās notiek arī tas, ka jostu došana ir vairāk uzņēmējdarbība nekā izglītības sistēma, kur intervāls starp jostu eksāmeniem ir saīsināts pat līdz nepilniem 3 mēnešiem. Šīs skolas sauc par “popkornu” skolām.

Kopumā jostu sistēma ir iedvesma studentiem, piederības zīme un mācību savienojums organizācijai.